חווה סולארית – מערכת סולארית גדולה עם יתרונות גדולים

השאירו פרטים

חווה סולארית עושה מה שכל מערכת סולארית עושה – רק שהיא עושה זאת בהיקף גדול יותר ומכילה פאנלים סולאריים רבים. לצורך התקנת המערכת יש צורך בשטח פנוי או בשטח שיוסב לצורך התקנת המערכת. בדיוק כמו שהיא מצריכה שטח רב – כך היא גם טומנת בחובה יתרונות גדולים ומשמעותיים למי שיכולים להתקין אותה. כאן תקראו את כל מה שצריך לדעת על חווה סולארית + דרכים להמשך התקשרות ובדיקת היתכנות וכדאיות. 

מהי חווה סולארית וכיצד היא נבדלת ממערכות סולאריות אחרות?

חווה סולארית הינה תחנת כוח פוטו-וולטאית גדולה אשר מספקת חשמל למספר משקי בית או מפעלים ומכילה מספר גדול של פאנלים סולאריים המרוכזים בסמיכות זה לזה. מדובר במערכת סולארית סטנדרטית להפקת אנרגיה סולארית, אשר מה שמבדיל בינה לבין מערכות אחרות, ובפרט מערכות סולאריות ביתיות, הוא גודל המערכת והספק החשמל. 

למי מתאימה חווה סולארית?

חוות סולאריות אינן מותקנות על-גבי גגות מבנים אלא בשטחים פתוחים. הקמת חווה סולארית מצריכה שטחים פתוחים גדולים ביחס למערכות סולאריות קטנות, לכן היא מתאימה למי שבידיהם עתודות קרקע רחבות. בנוסף לכך היא מתאימה למי שזקוקים להפקה גדולה של אנרגיה עבור מי שגרים ועובדים באזור. לרוב מדובר בקיבוצים, יישובים, מושבים, מפעלים ותעשיות חקלאיות.

כיצד פועלת חווה סולארית?

הפאנלים הסולאריים קולטים את אנרגיית השמש, ממירים אותה לחשמל, ושולחים את החשמל המופק לרשת החשמל. 

מהם היתרונות הטמונים בהתקנה של חווה סולארית?

אם אתם מתלבטים לגבי התקנת המערכת, דעו שהתקנת חווה סולארית מעניקה לבעליה את היתרונות החשובים הבאים:

  • הפסקת התלות בחברת החשמל, כלומר עצמאות אנרגטית
  • חיסכון גדול מאוד בעלויות החשמל השוטפות
  • ניצול חכם ונקי של משאב טבעי באופן ששומר על איכות הסביבה ולא מזהם אותה עם פליטות מזיקות כמו במקרה של הפקת חשמל מנפט, גז ופחם
  • אנרגיה סולארית היא מקור אנרגיה יציב ואמין – ובפרט בישראל ובמזרח התיכון בכלל, איפה שהקיץ נמשך חודשים רבים וקרני השמש מורגשים היטב
  • ניתן למכור עודפי חשמל לחברת החשמל וכך להפיק הכנסה פסיבית נוספת ויציבה 

השלבים בהתקנת חווה סולארית

להלן שלושת השלבים העיקריים בדרך להתקנת חווה סולארית חדשה בשטח שלכם:

שלב ראשון: שיחת ייעוץ ולאחריה הגעה פיזית לאתר המיועד להתקנת החווה הסולארית למטרת ביצוע המדידות והבדיקות הנדרשות לבדיקת היתכנות ותכנון המערכת באופן מדויק. 

שלב שני: תכנון מקצועי של המערכת הסולארית במטרה למקסם את שטח הקרקע ופוטנציאל הרווח הטמון בה. לאחר מכן תותקן המערכת על-ידי אנשי מקצוע מוסמכים ומנוסים. 

שלב שלישי: שמירה ותחזוקת המערכת הסולארית לאחר התקנתה. הלקוחות נהנים מאחריות + ליווי אישי במטרה לוודא שההשקעה שלהם מצליחה. 

תכנון והתקנת חווה סולארית בהתאמה אישית מלאה 

חווה סולארית, בהיותה מערכת סולארית מסחרית גדולה עד מאוד, המתפרסת על-פני מאות או אלפי דונמים, מצריכה תכנון משמעותי ומדויק. על מנת לנצל את שטח הקרקע באופן אופטימלי, ולרתום את קרני השמש באופן מיטבי, חשוב לערוך תכנון מקיף וקפדני. יתרה מכך, יש לבדוק את כדאיות הנושא והתאמת השטח למערכת כגון חווה סולארית. 

לשם כך יש להיעזר בגורם מקצועי מנוסה מאוד. לחברת "סלע תשתיות" ניסיון של מעל לעשור בתחום האנרגיה הירוקה והמתחדשת ובתכנון והתקנת מערכות סולאריות מסחריות. אנחנו מובילים פרויקטים מתחילתם ועד השלמתם המוצלחת ונשארים בקשר אישי עם הלקוחות. הידע העצום והניסיון העשיר שצברנו ייתנו לכם את האפשרות הפרקטית לקבל וליהנות מהטכנולוגיה העדכנית ביותר, באחריות ובאופן מדויק, אמין ומקצועי. 

נדאג שתנצלו היטב את הקרקע שברשותכם, את המערכת הסולארית ואת אנרגיית השמש ובכך תיהנו מתשואה גבוהה לאורך זמן. לקבלת מידע נוסף פנו אלינו כאן ונשוב אליכם בהקדם.

מוזמנים לקרוא גם על גדר סולארית >>

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

מאמרים נוספים

מערכת סולארית

שדה סולארי – מערכת סולארית רווחית בשטח הפרטי או המסחרי שלכם

שם נוסף לשדה סולארי הוא חווה סולארית ומשמעותם מערכת סולארית גדולה אשר מוקמת בשטח פתוח. כל מי שיש בידם עתודות קרקע נרחבות יכולים לבחור לנצל את השטח לצורך הקמת שדה סולארי. עבור גורמים עסקיים ואנשים פרטיים רבים מדובר בהחלטה חכמה אשר טומנת בחובה תועלת ויתרונות משמעותיים לטווח הארוך, כמו הגעה לעצמאות אנרגטית, הפקת מקור הכנסה

קרא עוד ›
גגות ברקע של שקיעה

מערכת סולארית לשטח מסחרי או חקלאי – כל האפשרויות הקיימות לכל המצבים ובכל הגדלים

עם התקדמות המגמה הירוקה מתקדמת גם הטכנולוגיה הירוקה – ובפרט טכנולוגיה המשמשת להפקת אנרגיה ירוקה מהשמש. כיום ניתן לתכנן ולהתקין מגוון של מערכות סולאריות, בין אם מדובר במערכת סולארית לשטח פתוח או במערכת סולארית המותקנת על-גג מבנה חקלאי או מסחרי, ובין אם מדובר בשטח מסחרי או חקלאי קטן, בינוני או גדול.  במאמר זה נעמוד על

קרא עוד ›
בית

תכנון מערכת סולארית – כיצד תקימו מערכת שתפיק עבורכם את המיטב? רק כך

בין אם מדובר בהקמת מערכת סולארית ביתית או מסחרית, קטנה או גדולה, על גג מבנה או בשטח פתוח – כל הקמה צריכה להתחיל בתכנון מדויק, קפדני ומותאם-אישית לחלוטין. ישנם פרמטרים רבים שיש לקחת בחשבון וכל מקרה לגופו. זאת על-מנת להבטיח שהמערכת תפיק את מירב האנרגיה עבורכם, ובאופן היעיל ביותר, וכתוצאה מכך גם את מירב החיסכון

קרא עוד ›
דילוג לתוכן