תחזוקת מערכות סולאריות

השאירו פרטים

אין חולק על החשיבות הרבה בשמירה על כדור הארץ מפני זיהום האוויר וההתחממות הגלובלית. גם המתנגדים הגדולים ביותר לצעדים שננקטים במאבק הזה, מודים כי מדובר על בעיה אמיתית, רק שהם גורסים שמדובר על בעיה קטנה יותר ממה שחושבים או שדרכי הפעולה פוגעות בערכים אחרים. כך או כך, אחת הבעיות הגדולות בניסיון לשמור על כדור הארץ היא העובדה שאנשים כבר התרגלו לצורת החיים הכוללת שימוש תכוף באמצעיים מזהמים, ועד שלא תהיה חלופה מספקת, אין סיכוי בעולם שמשהו ישתנה. אמנם, לא הכול כל כך שחור – למשל – נושא זיהום האוויר מרכבים מתחיל לקבל פתרון בדמות רכבים חשמליים אשר השימוש בהם צובר תאוצה, עד כדי שחברות רבות מתחילות להבין שאם לא ייצרו רכבים חשמליים הם יישארו מאחור. פתרון נוסף הוא מערכות סולאריות לקבלת אנרגיה מהשמש, אך כדי שהן יעבדו בצורה מקסימלית צריך לדאוג לתחזוקת מערכות סולאריות.

בעיית ייצור החשמל עבור רכבים חשמליים

גם אם הרכבים החשמליים אינם צורכים דלק כמו רכבי בנזין רגילים, עדיין עבור ייצור החשמל הרב שהם צורכים בכדי למלא את הבטרייה ברכב, נדרשים דלקים רבים הגורמים לזיהום אוויר. ולכן, הפתרון היחיד שיגרום לכך שהרכבים החשמליים לא יהיו מזהמים הוא ייצור של חשמל ירוק באמצעות מערכות סולאריות המפיקות את החשמל על ידי קרני השמש, ולא באמצעות חומרים מזהמים כמו נפט או פחם. מערכות סולאריות ניתנות להתקנה על גגות מבנים, ורבים בוחרים בהם בכדי להיפטר מהתלות מהצורך לקבל חשמל מחברת החשמל, ועל הדרך לסייע למלחמה על כדור הארץ בעזרת האצת המעבר לשימוש עם חשמל ירוק.

מהי בעצם מערכת סולארית?

מערכות סולאריות הן מערכות מתקדמות לייצור חשמל, אשר מורכבות בגגות מבנים ומסוגלות להמיר את קרני השמש הנקלטות באמצעות פאנלים מיוחדים לחשמל בו ניתן להשתמש לכל מטרה בדיוק כמו החשמל שמגיע אלינו מחברת החשמל באמצעות רשת החשמל הרגילה. כל מערכת סולארית מורכבת משלושה חלקים עיקריים: החלק הגדול והיקר ביותר הם הלוחות הסולאריים אשר ככל שפורסים כמות גדולה יותר שלהם, כך המערכת מקבלת יותר מקרני השמש וממילא מסוגלת לייצר יותר חשמל. חלק נוסף הוא הממיר אשר מטרתו להמיר את זרם החשמל המופק באמצעות המערכת מזרם DCלזרם בו נעשה שימוש ברשת החשמל בישראל -AC. החלק האחרון הוא מונה אשר בעזרתו אפשר לדעת כמה חשמל המערכת מייצרת.

למה משתלם להתקין מערכת סולארית?

התקנה של מערכת סולארית תחסוך לכם לא מעט כסף בתשלומים החודשיים לחברת החשמל, ולכן אין סיבה שהיא לא תהיה משתלמת. עם זאת צריך לזכור שבשביל להתקין את המערכת יש צורך בגג פנוי גדול מספיק, בכדי שכמות החשמל שהמערכת תייצר תוכל להיות מספיק גדולה בשביל לכסות את עלות התקנת המערכת בתוך כמה שנים. במקרה ובו הגג קטן יחסית, כדאי להזמין אנשי מקצוע שיתנו הערכה לגבי כמות החשמל שמערכת שתותקן במקום תוכל לייצר, ואז לבצע את החישובים האם ההתקנה תהיה משתלמת עבורכם או לא.

כיצד מתבצעת תחזוקת מערכות סולאריות?

תחזוקת מערכות סולאריות היא אמנם לא משהו מורכב או יקר, אך בהחלט משהו שכדאי מאוד שתקפידו לבצע אותו בזמן בכדי לדאוג שהמערכת תתפקד כמו שצריך ותוכל להפיק את מקסימום החשמל שהיא מסוגלת. את התחזוקה מבצעת חברה כמו סלע תשתיות המבצעת פעולות כמו ניקוי מערכות סולאריות וכלל הפעולות הנדרשות בכדי לוודא את פעילותה התקינה של המערכת. במקרים נדירים ישנם גם תקלות ובעיות שונות בתפקודה של המערכת, ויש לבצע תיקון מערכות סולאריות אך ורק אצל חברה מקצועית ובעלת ידע וניסיון כמו סלע תשתיות בכדי לוודא את איכות התיקון.

לקריאה על שרטוט מערכות סולאריות לחצו כאן >>

מוזמנים לקרוא גם על גדר סולארית

וגם על חווה סולארית

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

מאמרים נוספים

מערכת סולארית

התקנת פאנלים סולאריים באופן אידיאלי לצורך הפקת הכנסות ורווחים מקסימאליים

כיצד ביכולתכם לוודא שהמערכת הסולארית שתתקינו אכן תספק לכם ביצועים מקסימאליים לאורך זמן ותמצה את מלוא הפוטנציאל הטמון בגג או בשטח שברשותכם? שימו לב ל-4 הנקודות הקריטיות הבאות בנוגע להתקנת פאנלים סולאריים. אם תדאגו שהן מיושמות בזמן שמותקנים עבורכם פאנלים סולאריים חדשים תוכלו למקסם הכנסות ורווחים.  1. שימוש בטכנולוגיות החדישות ביותר בתחום תחום האנרגיה הסולארית

קרא עוד ›
מערכת סולארית

התקנת גגות סולאריים – כל המספרים והתשובות שאתם מחפשים מחכים לכם בפנים

ב-10 שנות הניסיון שלנו ערכנו פגישות ייעוץ רבות עם גורמים שרצו להצטרף גם הם למהפכת האנרגיה הירוקה. במהלך הפגישות הללו הם שאלו אותנו שאלות חשובות לפני שהם קיבלו החלטה בדבר התקנת מערכת סולארית חדשה על הגג הביתי או המסחרי שלהם. ריכזנו עבורכם את השאלות הנפוצות ביותר והתשובות המדויקות ביותר שניתן לתת להן + מידע חשוב

קרא עוד ›
פאנל סולארי

המסלול הירוק של חברת החשמל – היום קל, מהיר ומשתלם מתמיד להתקין מערכת סולארית ביתית

עד לא מזמן, אנשים פרטיים אשר רצו להתקין מערכת סולארית ביתית קטנה היו צריכים להמתין מספר חודשים עד לקבלת האישור מחברת החשמל, להגיש מסמכים רבים ולעסוק בביורוקרטיה מורכבת. המסלול הירוק של חברת חשמל מאפשר להם לקבל אישור מיידי כך שרישוי המערכת הופך לפשוט וקל מתמיד ותהליך חיבור מערכת סולארית לרשת החשמל הופך כולו לקצר וגם

קרא עוד ›
דילוג לתוכן