רוצים לעבור לעצמאות סולארית? להיות ללא תלות בגורמים חיצוניים כמו חברת חשמל? בואו לשמוע על מערכות אגירה

חדש: משרד האנרגיה מאשר הקמת דונם סולארי בחלקה א' בכל נחלה – בהליך מהיר ומקוצר

השאירו פרטים

בשורה לכל בעלי הנחלות במושבים הכפריים במדינת ישראל: מעכשיו ניתן להקים דונם סולרי בחלקה א׳ בכל נחלה – בהליך מהיר ומקוצר ולייצר אנרגיה ירוקה ומקור הכנסה משמעותי!

היכן וכיצד ניתן להקים שדה סולארי?

הקמת מתקנים פוטו וולטאיים בתחום חלקה א' של יישוב כפרי, הינה מתוקף תמ"א 1. היא מתייחסת לשטח בגודל של עד 1 דונם בחלקה המיועדת בתכנית היישוב לשימושים חקלאיים ולא למגורים. יש לציין כי קבלת היתר לצורך ההקמה מתאפשרת רק בשטח הצמוד למבנה המגורים או למבנה משק שצמוד לשטח המגורים. כמו כן, ההתניה של עד דונם אחד היא בנוסף להקמת מתקנים סולאריים על גגות וחזיתות של המבנים במשק.

טכנולוגיית ההקמה יכולה להיות או על פני הקרקע או על גבי עמודים/טרקרים, כאשר התמ"א קובעת כי תינתן עדיפות להקמה של המתקנים על עמודים/טרקרים, וזאת כדי לאפשר גם שימוש חקלאי ובכך לייעל את השימוש בקרקע.

כיצד לקבל היתר להקמת דונם סולארי בנחלה?

משרד האנרגיה יקיים הגרלה של מכסות בין הגופים המעוניינים בהקמת מערכת סולארית. על מנת לקבל את ההיתר להקמה בשטח המדובר, יש לעמוד בתנאים נוספים, ביניהם התאמה לשטח הבנייה ומגבלותיו בהתאם לתכנית המתאר של היישוב, שמירת גישה למקום, אי פגיעה בשימוש המותר לפי תכנית המתאר, ועוד. לצורך הליך הרישוי המקוצר סוכם שיתוקנו תקנות התכנון והבנייה על ידי מנהל התכנון והנושא יובא לאישור במועצה הארצית לתכנון ובנייה.

 

מעוניינים בליווי הרשמה להגרלה, ובייעוץ לגבי רכישה, התקנה ומימון של מערכת סולארית?

צרו קשר בטלפון 054-8867867 או השאירו פרטים בטופס:

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

מאמרים נוספים

חדש: משרד האנרגיה מאשר הקמת דונם סולארי בחלקה א' בכל נחלה – בהליך מהיר ומקוצר

בשורה לכל בעלי הנחלות במושבים הכפריים במדינת ישראל: מעכשיו ניתן להקים דונם סולרי בחלקה א׳ בכל נחלה – בהליך מהיר ומקוצר ולייצר אנרגיה ירוקה ומקור הכנסה משמעותי! היכן וכיצד ניתן להקים שדה סולארי? הקמת מתקנים פוטו וולטאיים בתחום חלקה א' של יישוב כפרי, הינה מתוקף תמ"א 1. היא מתייחסת לשטח בגודל של עד 1 דונם

קרא עוד ›
פאנל סולארי

אגירת אנרגיה סולארית

בעידן שבו המודעות לשימוש באנרגיה ירוקה ומתחדשת גוברת, אנרגיה סולארית נחשבת לאחת הדרכים המבטיחות ביותר לטיפול במשבר האקלים. אנשי מקצוע ומדענים ברחבי העולם מתמקדים בפיתוח טכנולוגיות לאגירת אנרגיה סולארית, במטרה להפוך אותה ליותר יעילה ונגישה. אף על פי שהשימוש באנרגיה סולארית נושא בחובו יתרונות רבים, קיימת בעיה מרכזית אחת: התלות בתנאי מזג האוויר ובשעות היום.

קרא עוד ›
מערכות סולאריות מסחריות

מערכת סולארית לעסק – לשמש יש פוטנציאל עסקי גדול. אל תפספסו אותו

בנוסף ליתרונות שמגלמת כל מערכת סולארית, לרבות מערכות סולאריות ביתיות, מערכת סולארית לעסק מגלמת מספר יתרונות ספציפיים ומשמעותיים לבעלי חברות ועסקים. עוד ועוד עסקים רותמים את קרני השמש לצורך טובת הסביבה וטובתם העסקית. במאמר זה נעסוק על מה שתרוויחו בתור בעלי חברות ועסקים ע"י הקמת מערכת סולארית, נפרט סוגים שונים של מערכות סולאריות רלוונטיות לכם

קרא עוד ›
דילוג לתוכן