תיקון מערכות סולאריות

מערכות סולאריות הן רגישות מאוד יחד עם העובדה שהן גם חזקות ועמידות מאוד על מנת שיוכלו לעבוד בצורה אמינה לאורך שנים ולספק אנרגיה בלי כשלים של המערכת. המערכת עצמה בנויה בצורה כזאת שחוץ מאשר ניקוי מערכות סולאריות מדי פעם כדי לנקות את האבק והלכלוך שמצטברים באופן טבעי עם הזמן, לא צריך הרבה יותר מדי תיקונים. זה נכון לגבי מערכת סולארית ביתית כמו גם מערכת תעשייתית או יישובית שפועלת בעצימות גבוהה ויש לה עומס רב של מטלות ופוטנציאל לייצר הרבה אנרגיה וחשמל. בכל מקרה, גם כאשר קורית תקלה את השירות של תיקון מערכות סולאריות מקבלים ממי שהתקין אותה מלכתחילה. זה קורה גם בגלל החלפים שאפשר להשיג רק אצל מי שמייצר מערכת כזאת וגם משום שהם מכירים אותה הכי טוב.

כיצד נוצר חשמל בתוך מערכות סולאריות?

פאנלים של מערכת סולארית בנויה מכמה רכיבים שכוללים סיליקון, מתכת, זכוכית וחיווט שמחבר את כל המערכת ומפעיל אותה. מה שאנחנו מכירים כלוחות סולאריים מונחים במערך שמכוון לזווית הטובה ביותר לקליטת אור השמש במלוא הפוטנציאל שלו ולכן המערכים נבנים או על גגות או בשטחים פתוחים ללא מכשולים והסתרה. אלה התאים פוטו וולטאיים, התאים הסולאריים שדרכם נקלט אור השמש במשך היום. אור השמש מפעיל את הגוף שיוצר את השדה החשמלי ויוצר זרם חשמלי בתוכו. הזרם הופך בתוך מערכת סולארית ביתית כזאת לזרם ישיר של חשמל שצריך להמירו לזרם חילופין באמצעות אינוורטר. רק זרם חילופי כזה יכול להיות מועבר לרשת החשמל הביתית וגם הארצית וכך גם מספק חשמל לבית וגם לחברת החשמל כספק אנרגיה מורשה.

מה חשוב לדעת על מערכות סולאריות?

גם כאשר אתם יכולים לספק חשמל לחברת החשמל הודות להתקנת מערכת סולארית ביתית, אתם עדיין תשתמשו בחשמל שאתם ייצרתם בעצמכם בפאנלים הסולאריים ורק העודפים יעברו לרשת החשמל הארצית. כך אתם יכולים גם לחסוך את הכסף שתוציאו על חשמל שהייתם קונים מחברת החשמל וגם תרוויחו כסף שתוכלו להשתמש בו כהכנסה פסיבית אבל גם לימים שבהם לא תוכלו להשתמש במערכת הסולארית על מנת לספק לעצמכם את החשמל בימי החורף מעוטי השמש. כך שזוהי השקעה נהדרת כאשר רוצים להרוויח כסף רב למשך כל החיים. זה דורש השקעה ראשונית כמובן, ואחר כך במשך כל השנים שנותרו למערכת לעבוד אפשר להרוויח כסף רב גם בחיסכון עלויות לכם וגם במכירת חשמל לחברת החשמל. מלבד ניקוי מערכות סולאריות התחזוקה השוטפת קלה. תיקון מערכות סולאריות נעשה לעתים רחוקות בגלל האמינות המכנית שלהן.

התקנה אמינה ונכונה של מערכות סולאריות

תכנון של התקנת מערכת סולארית ביתית הוא פרויקט שדורש עבודה של מומחים בתכנון ובהקמת מערכות כאלה. זה יכול להיעשות לא רק בבתים פרטיים כמובן, אלא גם במערך בתים כמו שכונה או יישוב קטן. כמו כן, זה נפוץ מאוד להתקין מערכות סולאריות במפעלים ובמקומות שדורשים אנרגיה רבה ורוצים לחסוך בעלויות ולהרוויח מזה על הדרך. את התכנון מתחילים מבדיקת המקום שבו מתקינים את המערכת ולכן אפשר בהחלט לומר שגם ההתקנה דורשת את כל הבירוקרטיה שנדרשת לשם כך, כולל הוצאת אישורים והיתרי בנייה היכן שזה נדרש. תיקון מערכות סולאריות נעשה על ידי טכנולוגיה חדישה והיא מחייבת החלפת חלפים מקוריים בלבד, של המערכת שהותקנה. לכן, זה חשוב מאוד לפנות למי שהתקין אותה ולטפל בכך דרכו. השירות שניתן לכם הוא המשך של האחריות שניתנה למערכת הסולארית והוא מבטיח לכם תיקון מכני מקצועי ואיכותי כפי שתמיד צריך להיות.

שאלות נפוצות:

מערכות סולאריות מגיעות עם אחריות ארוכת-שנים. תיקון מערכות סולאריות מתבצע אך ורק ע"י החברה שהתקינה את המערכת, לכן יש לפנות אליה בלבד. זאת משום שהיא מכירה היטב את המערכת וברשותה חלפים מקוריים במידת הצורך. 

בהחלט לא. כל עוד שומרים על ניקיון שוטף של המערכת – תקלות מתרחשות לעיתים רחוקות מאוד. מידע נוסף 

הגורם האחראי

החברה שהתקינה את המערכת. סלע תשתיות מספקת ניטור ותחזוקה גם לאחר ההתקנה. 

מטרת התיקון

החזרת המערכת לפעולה או מקסום תפוקת החשמל שלה

תדירות התיקון

תיקון מערכות סולאריות מתבצע לעיתים רחוקות כל עוד המערכת מתוחזקת כראוי

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

מידע מקצועי

מערכת סולארית

התקנת פאנלים סולאריים באופן אידיאלי לצורך הפקת הכנסות ורווחים מקסימאליים

כיצד ביכולתכם לוודא שהמערכת הסולארית שתתקינו אכן תספק לכם ביצועים מקסימאליים לאורך זמן ותמצה את מלוא הפוטנציאל הטמון בגג או בשטח שברשותכם? שימו לב ל-4 הנקודות הקריטיות הבאות בנוגע להתקנת פאנלים סולאריים. אם תדאגו שהן מיושמות בזמן שמותקנים עבורכם פאנלים סולאריים חדשים תוכלו למקסם הכנסות ורווחים.  1. שימוש בטכנולוגיות החדישות ביותר בתחום תחום האנרגיה הסולארית

קרא עוד ›
מערכת סולארית

התקנת גגות סולאריים – כל המספרים והתשובות שאתם מחפשים מחכים לכם בפנים

ב-10 שנות הניסיון שלנו ערכנו פגישות ייעוץ רבות עם גורמים שרצו להצטרף גם הם למהפכת האנרגיה הירוקה. במהלך הפגישות הללו הם שאלו אותנו שאלות חשובות לפני שהם קיבלו החלטה בדבר התקנת מערכת סולארית חדשה על הגג הביתי או המסחרי שלהם. ריכזנו עבורכם את השאלות הנפוצות ביותר והתשובות המדויקות ביותר שניתן לתת להן + מידע חשוב

קרא עוד ›
פאנל סולארי

המסלול הירוק של חברת החשמל – היום קל, מהיר ומשתלם מתמיד להתקין מערכת סולארית ביתית

עד לא מזמן, אנשים פרטיים אשר רצו להתקין מערכת סולארית ביתית קטנה היו צריכים להמתין מספר חודשים עד לקבלת האישור מחברת החשמל, להגיש מסמכים רבים ולעסוק בביורוקרטיה מורכבת. המסלול הירוק של חברת חשמל מאפשר להם לקבל אישור מיידי כך שרישוי המערכת הופך לפשוט וקל מתמיד ותהליך חיבור מערכת סולארית לרשת החשמל הופך כולו לקצר וגם

קרא עוד ›
דילוג לתוכן