תהליך הפקת אנרגיה חשמלית מקרני השמש

השאירו פרטים

פירקנו לארבעה שלבים את תהליך הפקת האנרגיה החשמלית מקרני השמש ועד לשימוש ביתי.

שלב 1: הפעלת הפאנלים באמצעות אור השמש

כל פנל אנרגיה סולארית בנוי משכבה של תארי סיליקון, מסגרת מתכתית, מעטפת זכוכית וחיווט. לקבלת אפקט מקסימלי, הלוחות מקובצים יחד ל"מערכים" ומונחים על גגות או שטחים חיצוניים. התאים הסולאריים, המכונים גם תאים פוטו-וולטאים, סופגים את אור השמש בשעות היום.

שלב 2: התאים מייצרים זרם חשמלי

בתוך כל תא סולארי נמצא רקיק מוליך למחצה העשוי משתי שכבות סיליקון. שכבה אחת טעונה במטען חיובי, והשניה טעונה במטען שלילי וכך נוצר שדה חשמלי.

כאשר אנרגיית האור מהשמש פוגעת בתא סולארי פוטו-וולטאי, היא ממריצה את התא וגורמת לאלקטרונים להשתחרר מהאטומים בתוך הרקיק המוליך למחצה. אלקטרונים רופפים אלה מופעלים על ידי השדה החשמלי המקיף את הרקיק ותנועה זו יוצרת זרם חשמלי.

שלב 3: האנרגיה החשמלית מומרת

כעת הגענו לשלב בו הפאנלים הסולאריים עובדים ביעילות על מנת להפוך את אור השמש לחשמל. החשמל הנוצר בשלב זה נקרא חשמל בזרם ישיר (DC), שהוא איננו סוג החשמל המוזרם אל הבתים. יש להמירו לזרם חלופי (AC). ניתן לשנות בקלות את הזרם הישיר בזרם החלופי באמצעות אינוורטר.

במערכות סולאריות מודרניות, ניתן להגדיר ממיר אחד לכל המערכת או במספר רב של מיקרו-ממירים המחוברים מאחורי הפנלים הסולאריים.

שלב 4: אספקת חשמל לרשת הארצית

לאחר שאנרגיית השמש הוסבה מזרם ישיר לזרם חלופי, היא עוברת דרך אמצעי המדידה ומוזרמת לרשת החשמל הארצית. בכך אתם הופכים לספקי אנרגיה של חברת החשמל ומרוויחים כספית את החשמל שלא ניצלתם. כיוון שאתם עדיין מחוברים לחברת החשמל, אתם מקבלים את כמות החשמל הדרושה לכם כך ששום דבר בבית לא משתנה.

לסיכום: 

כעת כשיש לכם את הידע הבסיסי בנושא, אתם יכולים להבין בעצמכם כמה הרשת הזו פשוטה, אמינה ורווחית. כוחה של השמש יכולה ליצור לכם אנרגיה חשמלית המומרת לכסף. סלע תשתיות מתחייבת לחשב ולתכנן יחד איתכם את כל הנתונים בדגש להוצאות והכנסות לתשואה המירבית שניתן להפיק מרשת החשמל הסולארית בביתכם לטווח הרחוק.

מוזמנים לקרוא על גדר סולארית

וגם על חווה סולארית 

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

מאמרים נוספים

מערכת סולארית

התקנת פאנלים סולאריים באופן אידיאלי לצורך הפקת הכנסות ורווחים מקסימאליים

כיצד ביכולתכם לוודא שהמערכת הסולארית שתתקינו אכן תספק לכם ביצועים מקסימאליים לאורך זמן ותמצה את מלוא הפוטנציאל הטמון בגג או בשטח שברשותכם? שימו לב ל-4 הנקודות הקריטיות הבאות בנוגע להתקנת פאנלים סולאריים. אם תדאגו שהן מיושמות בזמן שמותקנים עבורכם פאנלים סולאריים חדשים תוכלו למקסם הכנסות ורווחים.  1. שימוש בטכנולוגיות החדישות ביותר בתחום תחום האנרגיה הסולארית

קרא עוד ›
מערכת סולארית

התקנת גגות סולאריים – כל המספרים והתשובות שאתם מחפשים מחכים לכם בפנים

ב-10 שנות הניסיון שלנו ערכנו פגישות ייעוץ רבות עם גורמים שרצו להצטרף גם הם למהפכת האנרגיה הירוקה. במהלך הפגישות הללו הם שאלו אותנו שאלות חשובות לפני שהם קיבלו החלטה בדבר התקנת מערכת סולארית חדשה על הגג הביתי או המסחרי שלהם. ריכזנו עבורכם את השאלות הנפוצות ביותר והתשובות המדויקות ביותר שניתן לתת להן + מידע חשוב

קרא עוד ›
פאנל סולארי

המסלול הירוק של חברת החשמל – היום קל, מהיר ומשתלם מתמיד להתקין מערכת סולארית ביתית

עד לא מזמן, אנשים פרטיים אשר רצו להתקין מערכת סולארית ביתית קטנה היו צריכים להמתין מספר חודשים עד לקבלת האישור מחברת החשמל, להגיש מסמכים רבים ולעסוק בביורוקרטיה מורכבת. המסלול הירוק של חברת חשמל מאפשר להם לקבל אישור מיידי כך שרישוי המערכת הופך לפשוט וקל מתמיד ותהליך חיבור מערכת סולארית לרשת החשמל הופך כולו לקצר וגם

קרא עוד ›
דילוג לתוכן