חשמל לכל כיס​

השאירו פרטים

ההשקעה במערכת פאנלים סולאריים להוזלת עלויות צריכת החשמל סובלת מדימוי גרוע. וזאת למרות שלהשקיע היום במערכת סולארית הינה משתלמת יותר מתמיד. את זה תשמעו גם מארגונים ירוקים שמצטרפים לעידוד המהפכה למרות שוק אנרגיית הגז הצומח בארצנו בשנים האחרונות. כיום, יותר מתמיד, האפשרות להשיג תשואה גבוהה מהאנרגיה הסולארית היא ממשית. חשוב גם לציין שניתן להשיג פטורים ממיסים כגון מס הכנסה, מס ערך מוסף, היטל השבחה וארנונה- כל אלו באים כהטבה מהמדינה כדי להפוך את התקנת המערכת למשתלמת מאוד.

כאן מגיע השאלה- אם מדובר בהצעה כל כך מפתה, מדוע קהל כה מצומצם של ישראלים בוחרים להתקין מערכת סולארית ביתית?

שורש הבעיה נובע ממחסור בהסברה והשיווק בתחום מצד המדינה. השיח והמודעות הציבורית בנושא לוקים בחסר ולכן לא מפתיע שאנו כל כך רחוקים מניצול אופטימלי של השקעה מסוג זה.

חשמל לכל כיס

לא רבים מודעים לכך, התקנת ותחזוקת פאנלים סולאריים זו לא השקעה למי שידם משגת בלבד. המחירים למערכות כאלו בירידה מתמדת ככל שהטכנולוגיה משתכללת ומתקדמת בזכות חומר הסיליקון המשמש לייצור הפאנלים הסולאריים- מחירו יורד בכל העולם, ובעיקר בזכות התחרות הרבה בין חברות ישראליות למערכות פאנלים סולאריים. כיום לא רק בעלי נכסים פרטיים יכולים להתקין מערכות סולאריות. גם דיירי בית משותף יכולים לחבור יחד ולהקים מערכת שכזו על גג הבניין ובכך להוזיל את עלויות החשמל לכל הדיירים, להשתמש ברווחים לכיסוי הוצאות דמי הניהול או וועד הבית ולהעלות את ערכה של כל דירה בבניין.

הסיבה הנוספת לכך שתחום האנרגיה הסולארית הפרטית סובל מתדמית שלילית מגיע מהמקום שלפני ספטמבר 2018 (לפני החלת החוקים החדשים ושלל ההטבות) היו הרבה חורים ותחומים אפורים בנושא מה שהביא לכניסת חברות רבות בתחום האנרגיה הירוקה שהייתה חדשה ולא היה על כך מספיק פיקוח. שיא המשבר היה בשנת 2013 ומספר לא מבוטל מאותן חברות פשטו את הרגל. בסופו של דבר המשבר חלף, החוקים, הפיקוח והסדר נכנסו במקומם, אך הדימוי השלילי עדיין נותר.

נסכם

תחום האנרגיה הסולארית בישראל סובל מדימוי חלש בגלל שהממשלה מעדיפה לקדם ולהטמיע בשיח הציבורי את  אנרגיית הגז על חשבון אנרגיית השמש. אנשים חוששים להיכנס לתהליך התקנת הפאנלים הסולאריים בגלל צלקות העבר שנותרו בתחום ובגלל עלויות יקרות, נזכיר שגם הן שייכות לעבר, וכל זה למרות שמערכת כזו תעלה את ערך הנכס, תחסוך בהוצאות החשמל ואף תתגמל ברווח כספי על החשמל העודף.

אם עדיין נותרו לכם איזשהן חששות או שאלות בנושא אנו בסלע תשתיות נשמח לשמוע ולסייע לכם.

מוזמנים לקרוא על גדר סולארית

וגם על חווה סולארית 

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

מאמרים נוספים

מערכת סולארית

התקנת פאנלים סולאריים באופן אידיאלי לצורך הפקת הכנסות ורווחים מקסימאליים

כיצד ביכולתכם לוודא שהמערכת הסולארית שתתקינו אכן תספק לכם ביצועים מקסימאליים לאורך זמן ותמצה את מלוא הפוטנציאל הטמון בגג או בשטח שברשותכם? שימו לב ל-4 הנקודות הקריטיות הבאות בנוגע להתקנת פאנלים סולאריים. אם תדאגו שהן מיושמות בזמן שמותקנים עבורכם פאנלים סולאריים חדשים תוכלו למקסם הכנסות ורווחים.  1. שימוש בטכנולוגיות החדישות ביותר בתחום תחום האנרגיה הסולארית

קרא עוד ›
מערכת סולארית

התקנת גגות סולאריים – כל המספרים והתשובות שאתם מחפשים מחכים לכם בפנים

ב-10 שנות הניסיון שלנו ערכנו פגישות ייעוץ רבות עם גורמים שרצו להצטרף גם הם למהפכת האנרגיה הירוקה. במהלך הפגישות הללו הם שאלו אותנו שאלות חשובות לפני שהם קיבלו החלטה בדבר התקנת מערכת סולארית חדשה על הגג הביתי או המסחרי שלהם. ריכזנו עבורכם את השאלות הנפוצות ביותר והתשובות המדויקות ביותר שניתן לתת להן + מידע חשוב

קרא עוד ›
פאנל סולארי

המסלול הירוק של חברת החשמל – היום קל, מהיר ומשתלם מתמיד להתקין מערכת סולארית ביתית

עד לא מזמן, אנשים פרטיים אשר רצו להתקין מערכת סולארית ביתית קטנה היו צריכים להמתין מספר חודשים עד לקבלת האישור מחברת החשמל, להגיש מסמכים רבים ולעסוק בביורוקרטיה מורכבת. המסלול הירוק של חברת חשמל מאפשר להם לקבל אישור מיידי כך שרישוי המערכת הופך לפשוט וקל מתמיד ותהליך חיבור מערכת סולארית לרשת החשמל הופך כולו לקצר וגם

קרא עוד ›
דילוג לתוכן