מערכת סולארית עסקית

ככל שהשימוש בחשמל ובשלל המכשירים שאינם יכולים לעבוד בלעדיו הלך וגבר ברחבי העולם, הגיעו ברחבי העולם להבנה כי בעתיד הלא רחוק לא יהיה ניתן עוד להמשיך ולהפיק חשמל באמצעים המזהמים שבהם מפיקים היום. נושא ההתחממות הגלובלית הוא אולי משהו שלא מעסיק כל אחד מאיתנו ביום יום, אבל ממשלות וארגונים ברחבי העולם מחויבים לחשוב גם על היום שאחרי, ומנסים להוביל שינוי עולמי הכולל הפסקת הצריכה של חשמל ממקורות מזהמים. מערכות סולאריות הן אחת הפתרונות הקיימים כיום להפקת חשמל ירוק – כזה שמופק מחומרים לא מזהמים, והוא הפתרון הפופולרי ביותר בישראל שאין באפשרותה להפיק חשמל באמצעות מים או רוח, אלא רק באמצעות קרני השמש. יש סוגי מערכות סולארית החל ממערכת סולארית עסקית ועד לביתית.

כיצד פועלת מערכת סולארית?

במהלך תהליך ההיתוך של השמש, נפלטות ממנה יחידות אנרגיה המכונות "פוטונים", שעוברות כברת דרך של מעל 150 מיליון ק"מ עד לכדור הארץ, בתוך קצר יותר משמונה דקות. מעניין לדעת, כי בכל שעה מגיעים לכדור הארץ כמות כזאת של פוטונים אשר מספיקה עבור ייצור של חשמל שיספיק לכל העולם לשנה. המערכת הסולארית פועלת באמצעות לוחות אותם מתקינים במקום חשוף לשמש (בדרך כלל גגות או על גבי הקרקע), וכאשר הפוטונים פוגעים בלוחות הסולאריים המכילים תאים סולאריים, נגרם שחרור של האלקטרונים מהאטומים של התא. כאשר מחברים מוליכים לשני הצדדים של התא – השלילי והחיובי, נוצר במקום מעגל חשמלי. כאשר אלקטרונים נעים בתוך המעגל החשמל, נוצר זרם חשמלי שלאחר המרה יכול לשמש לשימושים הרגילים שאנחנו מבצעים עם חשמל.

מהי כמות החשמל שאפשר לייצר באמצעות מערכת סולארית?

כמות החשמל אותה ניתן לייצר באמצעות מערכות סולאריות, תלויה בצורה ישירה בגודלם של הלוחות שקולטים את קרני השמש עבור המערכת. ככל שהשטח בו ניתן להניח את הלוחות גדול יותר, ומניחים בו כמות גדולה יותר של לוחות, כך כמות החשמל שתיוצר תהיה גדולה יותר. ולכן, במבנים תעשייתיים גדולים ניתן להניח מערכת סולארית עסקית גדולה, שתוכל לייצר כמות גדולה מאוד של חשמל, שתחסוך בתשלומי החשמל של המקום ותייצר חשמל ירוק ולא מזהם.

מהי מערכת סולארית עסקית?

השימוש במערכות הסולאריות ברחבי הארץ נפוץ כיום בקרב בניינים רבים אשר משתמשים במערכת הסולארית שלהם בכדי לצרוך חשמל ללא עלות ובצורה ידידותית לסביבה. במקרים מסוימים תפוקת החשמל של המערכת גדולה יותר מהצריכה, אז חברת החשמל רוכשת את החשמל העודף מבעל המערכת. ככל שמדובר על העולם העסקי, במקרים רבים צריכת החשמל גדולה יותר, והחיסכון בשימוש באמצעות מערכת סולארית יכולה להיות גדולה הרבה יותר. ואכן, עסקים רבים בוחרים להתקין מערכת סולארית עסקית על גבי גג המבנה, והעובדה שלא פעם מדובר על בניינים גדולים, מאפשרת להם להתקין מערכת שיכולה להפיק כמות גדולה של חשמל.

האם כדאי להתקין מערכת סולארית?

ההחלטה על התקנת מערכת סולארית עסקית או ביתית היא לא תמיד החלטה קלה. מדובר על הוצאה כספית יחסית גדולה, ובמקרים רבים לוקח כמה שנים טובות עד שהחיסכון בתשלומי החשמל מחזיר את עלות המערכת (שמתחילה ב – 50,000 ₪). אמנם, כדאי לדעת שבסופו של דבר ההשקעה תמיד תחזיר את עצמה, וכאשר אתם בוחרים לבצע את העבודה אצל חברה אמינה ומקצועית כמו סלע תשתיות מערכות סולאריות אשר מזה למעלה מעשור עוסקת בתחום האנרגיה הירוקה והמערכות הסולאריות, אתם יכולים להיות רגועים שכל התהליך יבוצע על ידי אנשי מקצוע מעולים ועל הצד הטוב ביותר. בין היתר החברה מציעה שירותים נוספים עבור מחזיקי מערכות סולאריות כמו תיקון מערכות סולאריות, וכן פעולות הקשורות לתחזוקה השוטפת של המערכת והלוחות, כמו בדיקות שוטפות וכן ניקוי מערכות סולאריות.

לקריאה על שרטוט מערכות סולאריות לחצו כאן >>

מוזמנים לקרוא גם על גדר סולארית

וגם על חווה סולארית

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

מאמרים נוספים

מערכת סולארית

חווה סולארית – מערכת סולארית גדולה עם יתרונות גדולים

חווה סולארית עושה מה שכל מערכת סולארית עושה – רק שהיא עושה זאת בהיקף גדול יותר ומכילה פאנלים סולאריים רבים. לצורך התקנת המערכת יש צורך בשטח פנוי או בשטח שיוסב לצורך התקנת המערכת. בדיוק כמו שהיא מצריכה שטח רב – כך היא גם טומנת בחובה יתרונות גדולים ומשמעותיים למי שיכולים להתקין אותה. כאן תקראו את

קרא עוד ›
פאנל סולארי

גדר סולארית – ביטחון פיסי וביטחון כלכלי ליישובים ולחקלאים

חקלאים ויישובים שרוצים ליצור לעצמם הכנסה נוספת ולנצל באופן מיטבי את השטח שברשותם יכולים להתקין כיום גדר סולארית – פיתוח טכנולוגי-חקלאי חדש בישראל. באמצעות הגדר ניתן לייצר חשמל, ליצור עצמאות אנרגטית ולמקסם את פוטנציאל השימוש בשטח באופן שעד לפיתוח הגדר לא היה אפשרי. יתרה מכך, על הגדר ניתן להתקין אמצעי ביטחון ובקרה שמספקים ליישוב הגנה

קרא עוד ›
צילום אווירי של גגות סולאריים על מבנים

חממה סולארית – לקחת חממה פעילה ולהפיק ממנה הכנסה נוספת ויציבה

אם יש לכם חממה קיימת ופעילה מכל סוג שהוא – אתם יכולים להתקין על-גביה פאנלים סולאריים שיפיקו לכם מקור הכנסה נוסף ויציב לאורך שנים. זוהי דרך נהדרת למקסם את שטח השימוש במבנה הקיים. כך תתרמו באופן ישיר לא רק לעתיד הכלכלי שלכם, אלא גם לעתיד המאבק על איכות הסביבה, ותהפכו את החממה שלכם למודרנית, ירוקה

קרא עוד ›
דילוג לתוכן