מערכת סולארית עצמאית

נושא זיהום האוויר בכדור הארץ הפך כבר מזמן למשהו שמעסיק אלפי אנשים וארגונים ברחבי העולם. בשלב כזה או אחר הבינו גם הממשלות ברחבי העולם שיש להן תפקיד משמעותי במלחמה במשבר האקלים, והחלו גם הם לנקוט צעדים כאלה ואחרים במטרה לסייע בהפחתת הזיהום ברחבי הכדור. אחד הנושאים בהם הפתרון נמצא ממש בהישג יד, והופך להיות נפוץ יותר ויותר ברחבי העולם הוא נושא ייצור החשמל. בעוד שייצור של חשמל בשיטות המסורתיות כלל שריפה של תוצרי זיקוק של דלקים מאובנים כמו פחם, נפט או גז טבעי, וגרם לזיהום אוויר בלתי נתפס, כיום ישנה שיטה ירוקה וידידותית לסביבה הרבה יותר – ייצור חשמל באמצעיים ירוקים. במיוחד עם המעבר ההולך ומואץ לרכבים חשמליים צפויה תאוצה עצומה בצריכת החשמל הביתית, ואין ספק כי לשימוש עם חשמל ירוק ישנה חשיבות גוברת. במאמר הבא תקבלו מידע על מערכת סולארית עצמאית.

באילו אמצעים ירוקים ניתן לייצר חשמל?

חשמל ירוק ניתן לייצר על ידי שימוש באמצעים טבעיים כמו מים, רוח או קרני השמש. ברחבי העולם נעשה שימוש בכל אחד מן הדרכים הללו בשביל לייצר חשמל ירוק, אשר מאפשר להילחם בזיהום האוויר, וגם להשתמש במקורות אנרגיה שאינם עולים כסף (לעומת פחם, נפט או גז שמדינותשאין להן משל עצמן, צריכות לרכוש אותם ממדינות אחרות). בישראל אין את היכולת לייצר חשמל בכמות מספקת באמצעות רוח או מים, אך דווקא שימוש בקרני השמש יכול להיות יעיל במיוחד במדינה שטופת שמש כמו ישראל. ואכן, מערכות סולאריות הפכו להיות חלק בלתי נפרד מכמעט כל בית בישראל, כאשר נעשה בו שימוש במכשיר שנקרא "דוד שמש" לצורך חימום מים בכמויות גדולות.

מהי מערכת סולארית עצמאית?

חוץ מדודי השמש המשמשים כבר במרבית הבתים בישראל, רבים מבינים את התועלת העצומה בשימוש עם מערכות סולאריות, ובוחרים להתקין מערכת סולארית עצמאית לייצור חשמל בצורה עצמית. המערכת יכולה לשמש בכדי לחבר לחשמל מקומות בהם אין גישה לרשת החשמל כמו מחנות צבאיים ויישובים מרוחקים, אך בהחלט גם עבור אנשים שרוצים להיפטר מהתשלום הקבוע לחברת החשמל, ועל הדרך לסייע במאבק הגלובלי בהתחממות כדור הארץ. מערכת סולארית עצמאית נחשבת למשתלמת במיוחד בזכות העובדה שתוכלו גם למכור את החשמל העודף שאתם מייצרים לחברת החשמל, אשר מחויבת על פי חוק לחתום איתכם על חוזה לרכישת החשמל העודף שלכם.

מי מבצע התקנה של מערכות סולאריות? 

ישנם לא מעט חברות העוסקות במכירה והתקנה של מערכות סולאריות עבור לקוחות פרטיים ועסקיים. אולם, כאשר מדובר על עסקה גדולה כל כך כמו רכישת מערכת שאמורה להחזיק מעמד למשך שנים רבות, כדאי מאוד לרכוש את המערכת אך ורק אצל חברה אמינה ומקצועית, אשר מחזיקה בניסיון ובידע הדרושים בשביל לבצע את העבודה כמו שצריך. חברה כזה היא למשל סלע תשתיות אשר עוסקת בתחום המערכות הסולאריות זה למעלה מעשור, ומבצעת התקנות של מערכות סולאריות בכל רחבי הארץ. אנשי החברה מחזיקים בידע ובניסיון רב, ומתמחים גם בביצוע תיקון מערכות סולארית.

תחזוקה של מערכות סולאריות

כמו כן אנשי סלע תשתיות מבצעים את עבודות התחזוקה הנדרשות עבור פעילותה התקינה של המערכת. גם כאשר נראה שהמערכת עובדת כמו שצריך, יש צורך בביצוע בדיקה תקופתית על ידי אנשי מקצוע, שיכולים לתת חוות דעת גם על יעילותה של המערכת. לדוגמא, במקרה בו הקולטים נעשו מלוכלכים, הם קולטים הרבה פחות מקרני השמש, וממילא המערכת מייצרת כמות קטנה יותר של חשמל. במקרה כזה פנייה אל חברה כמו סלע תשתיות המבצעת ניקוי מערכות סולאריות יכולה לחסוך לא מעט כסף.

לקריאה על שרטוט מערכות סולאריות לחצו כאן >>

מוזמנים לקרוא גם על גדר סולארית

וגם על חווה סולארית

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

מאמרים נוספים

מערכת סולארית

חווה סולארית – מערכת סולארית גדולה עם יתרונות גדולים

חווה סולארית עושה מה שכל מערכת סולארית עושה – רק שהיא עושה זאת בהיקף גדול יותר ומכילה פאנלים סולאריים רבים. לצורך התקנת המערכת יש צורך בשטח פנוי או בשטח שיוסב לצורך התקנת המערכת. בדיוק כמו שהיא מצריכה שטח רב – כך היא גם טומנת בחובה יתרונות גדולים ומשמעותיים למי שיכולים להתקין אותה. כאן תקראו את

קרא עוד ›
פאנל סולארי

גדר סולארית – ביטחון פיסי וביטחון כלכלי ליישובים ולחקלאים

חקלאים ויישובים שרוצים ליצור לעצמם הכנסה נוספת ולנצל באופן מיטבי את השטח שברשותם יכולים להתקין כיום גדר סולארית – פיתוח טכנולוגי-חקלאי חדש בישראל. באמצעות הגדר ניתן לייצר חשמל, ליצור עצמאות אנרגטית ולמקסם את פוטנציאל השימוש בשטח באופן שעד לפיתוח הגדר לא היה אפשרי. יתרה מכך, על הגדר ניתן להתקין אמצעי ביטחון ובקרה שמספקים ליישוב הגנה

קרא עוד ›
צילום אווירי של גגות סולאריים על מבנים

חממה סולארית – לקחת חממה פעילה ולהפיק ממנה הכנסה נוספת ויציבה

אם יש לכם חממה קיימת ופעילה מכל סוג שהוא – אתם יכולים להתקין על-גביה פאנלים סולאריים שיפיקו לכם מקור הכנסה נוסף ויציב לאורך שנים. זוהי דרך נהדרת למקסם את שטח השימוש במבנה הקיים. כך תתרמו באופן ישיר לא רק לעתיד הכלכלי שלכם, אלא גם לעתיד המאבק על איכות הסביבה, ותהפכו את החממה שלכם למודרנית, ירוקה

קרא עוד ›
דילוג לתוכן