מערכת סולארית עצמאית

השאירו פרטים

בעיית האקלים וזיהום האוויר בכדור הארץ הפכו כבר מזמן לנושא שמעסיק אלפי אנשים וארגונים ברחבי העולם. בשלב כזה או אחר הבינו גם הממשלות ברחבי העולם שיש להן תפקיד משמעותי במלחמה במשבר האקלים, והחלו גם הם לנקוט צעדים כאלה ואחרים במטרה לסייע בהפחתת הזיהום ברחבי הכדור. התופעה מתרחבת ויותר ויותר אנשים וגופים פרטיים מחליטים לקחת חלק במהפכת האנרגיה הירוקה ומנצלים שטחים פנויים לרבות גגות להתקנת מערכות סולאריות ועוברים לשימוש באנרגיה סולארית בלבד. מי בעצם יכול להצטרף ומה היתרונות במעבר? נשמח לעשות סדר בדברים.

מערכת סולארית

מערכת סולארית עצמאית, למי היא מתאימה?

מערכת סולארית להתקנה על גגות פרטיים בכל גודל, מאפשרת לכל אדם בעל גג פנוי להרוויח מהשמש ולחסוך בהוצאות החשמל.

מערכת סולארית

היתרונות של מערכת סולארית עצמאית

באילו אמצעים ירוקים ניתן לייצר חשמל?

חשמל ירוק ניתן לייצר על ידי שימוש באמצעים טבעיים כמו מים, רוח או קרני השמש. ברחבי העולם נעשה שימוש בכל אחד מן הדרכים הללו בשביל לייצר חשמל ירוק, אשר מאפשר להילחם בזיהום האוויר, וגם להשתמש במקורות אנרגיה שאינם עולים כסף (לעומת פחם, נפט או גז שמדינותשאין להן משל עצמן, צריכות לרכוש אותם ממדינות אחרות). בישראל אין את היכולת לייצר חשמל בכמות מספקת באמצעות רוח או מים, אך דווקא שימוש בקרני השמש יכול להיות יעיל במיוחד במדינה שטופת שמש כמו ישראל. ואכן, מערכות סולאריות הפכו להיות חלק בלתי נפרד מכמעט כל בית בישראל, כאשר נעשה בו שימוש במכשיר שנקרא "דוד שמש" לצורך חימום מים בכמויות גדולות.

מהי מערכת סולארית עצמאית?

חוץ מדודי השמש המשמשים כבר במרבית הבתים בישראל, רבים מבינים את התועלת העצומה בשימוש עם מערכות סולאריות, ובוחרים להתקין מערכת סולארית עצמאית לייצור חשמל בצורה עצמית. המערכת יכולה לשמש בכדי לחבר לחשמל מקומות בהם אין גישה לרשת החשמל כמו מחנות צבאיים ויישובים מרוחקים, אך בהחלט גם עבור אנשים שרוצים להיפטר מהתשלום הקבוע לחברת החשמל, ועל הדרך לסייע במאבק הגלובלי בהתחממות כדור הארץ. מערכת סולארית עצמאית נחשבת למשתלמת במיוחד בזכות העובדה שתוכלו גם למכור את החשמל העודף שאתם מייצרים לחברת החשמל, אשר מחויבת על פי חוק לחתום איתכם על חוזה לרכישת החשמל העודף שלכם.

מי מבצע התקנה של מערכות סולאריות? 

ישנם לא מעט חברות העוסקות במכירה והתקנה של מערכות סולאריות עבור לקוחות פרטיים ועסקיים. אולם, כאשר מדובר על עסקה גדולה כל כך כמו רכישת מערכת שאמורה להחזיק מעמד למשך שנים רבות, כדאי מאוד לרכוש את המערכת אך ורק אצל חברה אמינה ומקצועית, אשר מחזיקה בניסיון ובידע הדרושים בשביל לבצע את העבודה כמו שצריך. חברה כזה היא למשל סלע תשתיות אשר עוסקת בתחום המערכות הסולאריות זה למעלה מעשור, ומבצעת התקנות של מערכות סולאריות בכל רחבי הארץ. אנשי החברה מחזיקים בידע ובניסיון רב, ומתמחים גם בביצוע תיקון מערכות סולארית.

תחזוקה של מערכות סולאריות

כמו כן אנשי סלע תשתיות מבצעים את עבודות התחזוקה הנדרשות עבור פעילותה התקינה של המערכת. גם כאשר נראה שהמערכת עובדת כמו שצריך, יש צורך בביצוע בדיקה תקופתית על ידי אנשי מקצוע, שיכולים לתת חוות דעת גם על יעילותה של המערכת. לדוגמא, במקרה בו הקולטים נעשו מלוכלכים, הם קולטים הרבה פחות מקרני השמש, וממילא המערכת מייצרת כמות קטנה יותר של חשמל. במקרה כזה פנייה אל חברה כמו סלע תשתיות המבצעת ניקוי מערכות סולאריות יכולה לחסוך לא מעט כסף.

לקריאה על שרטוט מערכות סולאריות לחצו כאן >>

מוזמנים לקרוא גם על גדר סולארית

וגם על חווה סולארית

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

מאמרים נוספים

מערכת סולארית

התקנת פאנלים סולאריים באופן אידיאלי לצורך הפקת הכנסות ורווחים מקסימאליים

כיצד ביכולתכם לוודא שהמערכת הסולארית שתתקינו אכן תספק לכם ביצועים מקסימאליים לאורך זמן ותמצה את מלוא הפוטנציאל הטמון בגג או בשטח שברשותכם? שימו לב ל-4 הנקודות הקריטיות הבאות בנוגע להתקנת פאנלים סולאריים. אם תדאגו שהן מיושמות בזמן שמותקנים עבורכם פאנלים סולאריים חדשים תוכלו למקסם הכנסות ורווחים.  1. שימוש בטכנולוגיות החדישות ביותר בתחום תחום האנרגיה הסולארית

קרא עוד ›
מערכת סולארית

התקנת גגות סולאריים – כל המספרים והתשובות שאתם מחפשים מחכים לכם בפנים

ב-10 שנות הניסיון שלנו ערכנו פגישות ייעוץ רבות עם גורמים שרצו להצטרף גם הם למהפכת האנרגיה הירוקה. במהלך הפגישות הללו הם שאלו אותנו שאלות חשובות לפני שהם קיבלו החלטה בדבר התקנת מערכת סולארית חדשה על הגג הביתי או המסחרי שלהם. ריכזנו עבורכם את השאלות הנפוצות ביותר והתשובות המדויקות ביותר שניתן לתת להן + מידע חשוב

קרא עוד ›
פאנל סולארי

המסלול הירוק של חברת החשמל – היום קל, מהיר ומשתלם מתמיד להתקין מערכת סולארית ביתית

עד לא מזמן, אנשים פרטיים אשר רצו להתקין מערכת סולארית ביתית קטנה היו צריכים להמתין מספר חודשים עד לקבלת האישור מחברת החשמל, להגיש מסמכים רבים ולעסוק בביורוקרטיה מורכבת. המסלול הירוק של חברת חשמל מאפשר להם לקבל אישור מיידי כך שרישוי המערכת הופך לפשוט וקל מתמיד ותהליך חיבור מערכת סולארית לרשת החשמל הופך כולו לקצר וגם

קרא עוד ›
דילוג לתוכן