שטיפת מערכת סולארית

החיסכון העצום שמאפשר ייצור חשמל עצמי, גרם לרבים להגיע להחלטה להתקין אצלם בבית או בעסק מערכת סולארית המייצרת חשמל לבד. העובדה כי מדובר על משהו שהוא גם חסכוני ומשתלם מבחינה כלכלית, וגם תורם לשמירה על כדור הארץ והמאבק בהתחממות הגלובלית, הופכת את ההתקנה של המערכת למשהו משתלם במיוחד, שצובר פופולריות עצומה מיום ליום. אז מהי בכלל המערכת הסולארית שכולם מדברים עליה? אם אתם גרים בישראל אולי תתפלאו לשמוע, אבל כנראה ויש לכם אחת כזאת כבר בבית. דוד השמש שמחמם את המים במרבית הבתים בישראל פועל באמצעות אנרגיה סולארית, כך שמדובר על מערכת סולארית לכל דבר. מערכות סולאריות מורכבות מלוחות גדולים אותם מתקינים במקום חשוף לשמש, והם מסוגלים לקלוט את קרני השמש ולהמיר אותן באמצעות המערכת לזרם חשמל בו אפשר להשתמש במקום החשמל שמגיע מחברת החשמל.

למה כדאי להתקין מערכת סולארית?

תחשבו רגע על חשבונות החשמל המנופחים שמגיעים אליכם הביתה מדי חודש או חודשיים בסכומים לא קטנים. בכל חודש אנחנו משלמים סכום לא מבוטל עבור שימוש בחשמל בבית – משהו שלא באמת אפשר בלעדיו. אולם, הפתרון הוא לא להפסיק להשתמש בחשמל אלא פשוט לייצר אותו לבד. כמובן שהתקנת מערכת סולארית לא נעשית בחינם ועלותה מתחילה בחמישים אלף שקלים, אך בסופו של דבר כאשר חודש אחר חודש אתם חוסכים בתשלומי החשמל, ובמקרים מסוימים (כאשר ייצור החשמל שלכם גובר על הביקוש) אתם גם יכולים למכור את החשמל לחברת החשמל שמחויבת על פי חוק לקנות מכם את החשמל שאתם מייצרים בחוזה ל – 25 שנה, אתם יכולים להיות בטוחים שההשקעה תחזיר את עצמה בתוך מספר שנים בודדות, ומאותו רגע תתחילו פשוט להרוויח מכל חשמל שתייצרו.

מה דורשת התקנה של מערכת סולארית?

את מה שצריך בשביל להתקין מערכת סולארית משלכם אפשר לסכם במילה אחת: מקום. הלוחות הסולאריים המכילים את התאים הסולאריים שקולטים את קרני השמש הם לוחות גדולים מאוד, ובשביל לייצר חשמל בכמות משתלמת יש צורך במקום גדול המאפשר הנחת מספיק לוחות. ולכן, דבר ראשון שאתם צריכים לבדוק לפני שאתם ניגשים להתקנה של מערכת סולארית הוא גודל המקום בו אתם יכולים להניח את הלוחות. את השלבים שלאחר מכן תוכלו להשאיר כבר לחברה המתקינה את המערכת, שתדאג לכם לכל מה שצריך עבור ההתקנה, החל משלב התכנון ועד לשלב הסופי בו אתם משתמשים בחשמל שמיוצר על ידכם.

מה קורה לאחר ההתקנה של המערכת?

לאחר שהמערכת פועלת אצלכם, כל מה שנותר לכם לעשות הוא לדאוג שמדי תקופה תערך בדיקה שגרתית המפקחת על תקינות המערכת, ולפנות אל חברה כמו "סלע תשתיות מערכות סולאריות" אשר מבצעת ניקוי מערכות סולאריות עבור לקוחות פרטיים ועסקיים שתבצע עבורכם שטיפת מערכת סולארית. כדאי מאוד שלא להזניח את ניקיון המערכת, כי שטיפת מערכת סולארית חיונית בכדי שהלוחות יוכלו לתפקד כמו שצריך ולהפיק את הכמות המרבית של החשמל מכל לוח, וכן על מנת למנוע תקלות העלולות להיווצר כתוצאה מלכלוך.

מה עושים במקרה של תקלה במערכת?

מערכות סולאריות נחשבות למערכות אמינות במיוחד אשר יכולות לפעול שנים רבות ללא תקלות ובעיות. במיוחד כאשר אתם מבצעים את הטיפולים והתחזוקה הנדרשת בזמן, אתם יכולים להיות רגועים שלא אמורות לצוץ תקלות או בעיות מיוחדות במשך השנים שהמערכת עובדת. אולם, אם בכל זאת נתקלתם בבעיה או תקלה כלשהיא, תוכלו לפנות אל סלע תשתיות אשר עוסקת גם בתחום של תיקון מערכות סולאריות, והם ישלחו אליכם את אנשי המקצוע המובילים ביותר בתחום, בשביל שיוכלו לטפל לכם בבעיה בצורה הטובה ביותר ובמהירות האפשרית.

לקריאה על שרטוט מערכות סולאריות לחצו כאן >>

מוזמנים לקרוא גם על גדר סולארית

וגם על חווה סולארית

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

מאמרים נוספים

מערכת סולארית

חווה סולארית – מערכת סולארית גדולה עם יתרונות גדולים

חווה סולארית עושה מה שכל מערכת סולארית עושה – רק שהיא עושה זאת בהיקף גדול יותר ומכילה פאנלים סולאריים רבים. לצורך התקנת המערכת יש צורך בשטח פנוי או בשטח שיוסב לצורך התקנת המערכת. בדיוק כמו שהיא מצריכה שטח רב – כך היא גם טומנת בחובה יתרונות גדולים ומשמעותיים למי שיכולים להתקין אותה. כאן תקראו את

קרא עוד ›
פאנל סולארי

גדר סולארית – ביטחון פיסי וביטחון כלכלי ליישובים ולחקלאים

חקלאים ויישובים שרוצים ליצור לעצמם הכנסה נוספת ולנצל באופן מיטבי את השטח שברשותם יכולים להתקין כיום גדר סולארית – פיתוח טכנולוגי-חקלאי חדש בישראל. באמצעות הגדר ניתן לייצר חשמל, ליצור עצמאות אנרגטית ולמקסם את פוטנציאל השימוש בשטח באופן שעד לפיתוח הגדר לא היה אפשרי. יתרה מכך, על הגדר ניתן להתקין אמצעי ביטחון ובקרה שמספקים ליישוב הגנה

קרא עוד ›
צילום אווירי של גגות סולאריים על מבנים

חממה סולארית – לקחת חממה פעילה ולהפיק ממנה הכנסה נוספת ויציבה

אם יש לכם חממה קיימת ופעילה מכל סוג שהוא – אתם יכולים להתקין על-גביה פאנלים סולאריים שיפיקו לכם מקור הכנסה נוסף ויציב לאורך שנים. זוהי דרך נהדרת למקסם את שטח השימוש במבנה הקיים. כך תתרמו באופן ישיר לא רק לעתיד הכלכלי שלכם, אלא גם לעתיד המאבק על איכות הסביבה, ותהפכו את החממה שלכם למודרנית, ירוקה

קרא עוד ›
דילוג לתוכן